Facebook Pixel

Vinoř 2

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 137 m²
Zastavěná plocha 101 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Vinoř 2 Rodinný dům Vinoř 2 Rodinný dům Vinoř 2 - Pohled z jihovýchodu Rodinný dům Vinoř 2 - Pohled z jihozápadu Rodinný dům Vinoř 2 - Pohled ze severovýchodu Rodinný dům Vinoř 2 - Pohled ze severozápadu

Popis

Rodinný dům v obci Vinoř je situován na podlouhlé parcele orientované jihozápadním - severovýchodním směrem. Jedná se o rovinatý pozemek v klidné čáti obce, který je obklopen starší zástavbou nedaleko od Vinořského potoka. Dům je situován v západním rohu parcely a je přístupný pro pěší i vozidla z ulice Ke Mlýnku.

Kvárdovitá hmota rodinného domu je završena sedlovou střechou s šedou skládanou krytinou (tegalit). Sklon střechy je mírný, přesto ale působí přirozeně až venkovsky díky dostatečné sklonitosti. Hmota domu je doplněna lehkou přístavbou, které dominuje horizontální linie střechy. Pojícím prvkem obou těchto hmot je pak dřevěný obklad, nebo v případě krtého stání dřevěné peření. Fasáda hlavní hmoty domu je pojednána hladkou bílou omítkou. Velké plochy oken jsou voleny na jižní straně u obytných místností. Rámy oken jsou antracitově šedé, stejně tak jako detaily zámečničiny a klempířských prvků. Špalety severovýchodních a jihovýchodních oken jsou řešeny rámy s dekorem dřeva. Dispozice jsou řešeny především účelně, prakticky a jsou inspirovány moderním přístupem k bydlení. V přízemí jsou situovány vstupní prostory, závětří, kryté parkovací stání a venkovní sklad. Uvnitř objektu pak hlavní obytný prostor, ložnice a veškeré technické příslušenství domu. Podkroví skýtá jednotlivé ložnice s hygienickým zázemím.

Kategorie
Patrové domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.