Facebook Pixel

Stavba domu z CLT panelů

Udělejte si představu, jak stavba domu z CLT probíhá:


Výrobu CLT panelů pro nás zajišťuje firma Stora Enso. Výroba je v České republice ve Ždírci nad Doubravou.

CLT (Cross Laminated Timber) je masivní dřevěný stavební materiál

  • Garance ceny hrubé stavby domu na 6 měsíců
  • Garance termínu dodání

Pošlete nám projekt a my vám naceníme hrubou stavbu domu. Naše ceny platí, naše termíny také.

CLT panel se vyrábí střídavým lepením jednovrstvých lamelových desek v příčném a podélném směru.

Vzniklý panel je tvořen 3,5,7 nebo více vrstvami lamel, které se mohou lišit svojí tloušťkou. Lepení je prováděno ekologickými lepidly bez obsahu formaldehydu, zdravotně nezávadnými, šetrnými k životnímu prostředí.

Panely poskytují téměř neomezené možnosti co do koncepce stavby, stylu a architektury a jsou naprosto kompatibilní s jinými stavebními materiály.

Své užití nachází jak pro vnitřní a vnější stěny, STROPY A STŘECHY různých typů staveb od rodinných domů, výrobních hal až po vícepodlažní bytové stavby.

Panely CLT umožňují díky svým výborným statickým vlastnostem použití nových materiálů ve výstavbě dřevěných domů s ohledem na moderní architekturu a design.

Jedná se o plnostěné konstrukční stavební prvky, vyrobené z masivního dřeva, které zajišťují vyšší stabilitu budov a obvodového pláště.

Máte zájem o prohlídku stavby z CLT panelů, či nacenění hrubé stavby? Napište nám:

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout naši fotogalerii z CLT realizací:

 

Stora Enso

Společnost patří mezi přední světové výrobce papíru, obalových materiálů, biomateriálů a výrobků ze dřeva. Zaměstnává přes 30 000 zaměstnanců ve 35 zemích světa. Dělí se do 4 výrobních divizí (Building and Living, Printing and Reading, Biomaterials, Renewable Packaging).

Divize Building and Living je největším výrobcem řeziva v Evropě. Ve 23 výrobních závodech zaměstnává celkem 4 400 pracovníků. Divize ročně zpracuje přes 6 miliónů m3 řeziva. Orientuje se na řešení potřeb zákazníka, přírodu, inovace.

Kromě CLT vyrábí také řezivo, KVH, Duo/Trio, BSH hranoly, hoblované řezivo, Effex, ThermoWood a další.

V roce 2012 zahájil provoz druhý CLT závod v rakouském Ybbsu, čímž přesáhla výrobní kapacita CLT panelů 125 000 m3 ročně (odpovídá zhruba 2 500 rodinným domkům).

Pro společnost Stora Enso jsme certifikovaným partnerem již od roku 2015.

Více na www.cltcz.info.