Facebook Pixel ~

Draháňské údolí

Konstrukce Dřevostavba Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková Cena na klíč 2 366 010 Kč
Dispozice 2+kk Užitná plocha 54 m²
Obyvatelé dospělý dospělý Zastavěná plocha 50 m²

Cena je kalkulována na standard domu Origis-D2 a zahrnuje 15% DPH .
Cena základové desky včetně DPH je přibližně 2500,- Kč/m2 zastavěné plochy.

Stavba, jež se nachází v srdci přírodního parku Drahaň -Troja, nemůže vypadat jinak než přírodně. Použití přírodních materiálů v takto hodnotném místě je alfou i omegou působení objektu na své okolí jako celku. Samotná chatka je jednoduchou stavbou ve složitých podmínkách severně se sklánějícího prudkého svahu. Hmota při pohledu z údolí připomíná tradiční sedlovou stavbu venkovských objektů, ovšem na straně jižní je fasáda vedena až do hřebenu střechy.

Zatímco tradiční hmota dává objektu příjemné až malebné proporce, moderní členění fasády dosažené jejím prolomením velkými okny s gradací ve střešní části velkým vikýřem, dělá ze stavby zajímavou dominantu svého okolí.

Zatímco uliční fasáda domu, která je zespodu podporována jak gabionovámi stěnami umožňujícími lepší využití jinak nepřístupných částí pozemku, tak i objektem krytého stání obsahujícím i základní zázemí spodní rovinaté části pozemku vytváří prostor exponovaný veřejnému prostranství, zadní, jižní strana je výhradně dedikována pro soukromé účely uživatelů domu a svojí návazností na nejvyšší části zahrady vytváří příjemné pobytové prostory v nejklidnější části celého pozemku.

Malý dům, avšak o to větší množství architektonických detailů a drobností, na které je nutné stále pamatovat. Slovy klasika: „Zatímco závětří mluví stejnou řečí s vikýřem, severní ochoz si dobře rozumí s jižní mostní terasou, hmota skladu je pak zajedno s hmotou chaty a všichni společně pak sedí na kameni.

Slovy architekta: „Hlavní hmota chaty stejně tak jako hmota krytého stání je pojednána vodorovným dřevěným opláštění. Výčnělky hlavních hmot jsou chráněny falcovanou plechovou krytinou. Stejným způsobem je řešena i střecha. Zábradlí teras je řešeno ocelovými rámy, které jsou vyplněny pletivem/síťovinou. Veškeré stěny jsou navrženy jako gabionové, stejně tak i oplocení směrem do ulice.

V případě opěrných stěn se předpokládá využití tížného gabionu, v případě plotu bude použit gabionový obklad podpůrné konstrukce. Barva ocelových konstrukcí bude sjednocena na grafitově šedou.

Kategorie

TATO REFERENCE MĚ ZAUJALA

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.