Facebook Pixel

Praha 9

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Lucie Mlýnková
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 215 + 45 m²
Zastavěná plocha 356 m²

Půdorys
Rodinný dům Praha 9 Rodinný dům Praha 9 Rodinný dům Praha 9 Rodinný dům Praha 9 Rodinný dům Praha 9 - Pohled zpředu (východ) a zezadu (západ) Rodinný dům Praha 9 - Pohled ze severu a jihu, a z jihu s oplocením

Popis

Navrhovaná stavba je umístěna v lokalitě stávající výstavby v okrajové části Prahy 9. Architektonické řešení stavby vyplývá z požadavků územního plánu, staveb v okolí a investora.

Stavba je navržena v jižní a východní části pozemku. Z jižní strany pozemku jsou situovány vstup a vjezd na pozemek. Stavba je částečně umístěna na místě původního domu, který je určen k demolici.

Na západní straně v místě původního domu je dům umístěn na hranici pozemku, jako byla i původní stavba a jak je v místě obvyklé. V další části je od této hranice vzdálen cca 6,8m. Od východní strany pozemku hlavní hmota domu odstupuje 2m. V této části nejsou umístěna žádná okna do obytných místností. Směrem do ulice je část stavby umístěna také na hranici pozemku, jako všechny domy v řadě. V této části je vjezd do garáže.

Objekt se skládá ze dvou hlavních hmot se sedlovou střechou. Ty jsou půdorysně zalomených do tvaru Z, což vychází z možností pozemku. Druhou hmotou je vstupní část se zázemím. Tato část je tvořena plochou střechou s přesahem. Přesah zajišťuje nejen komfort při vstupování do domu, ale také možnost přejít z garáže do domu alespoň částečně krytou trasou.

Vstup na pozemek je umístěn vedle garážových vrat. Součástí garáže je také menší sklad. Samotný vstup do domu je umístěn dále na pozemku. Ze vstupní chodby je přístupná technická místnost, WC a šatna. Z této vstupní části pak ústí dveře do hlavní obytné části s jídelnou. Kuchyni je možno od jídelny oddělit velkými posuvnými dveřmi/příčkou. Na kuchyni navazuje spíž.

Z obytné části pak vede chodba, ze které jsou přístupné ostatní místnosti domu - pokoje a koupelny. Hlavní ložnice je umístěna jako poslední místnost a má také svou vlastní šatnu. Veškeré obytné místnosti (kromě ložnice) mají francouzská okna, kterými je umožněn vstup na terasu.

Fasáda je navržena jednobarevná, bílá. Část domu je obložena plechovým obkladem v antracitové barvě, stejně tak oplechování. Zbývající část bude provedena exteriérovou omítkou v bílém tónu.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.