Facebook Pixel ~

Záhořany

Konstrukce Dřevostavba Materiál CLT
Architekt Ing. Martin Němeček, Ph.D. a Ing. arch. Jiří Trávníček a kolektiv Cena na klíč 5 523 890 Kč
Dispozice 6+kk Užitná plocha 95 m²
Obyvatelé dospělý dospělý dítě dítě Zastavěná plocha 117 m²

Cena je kalkulována na standard domu Origis-D2 a zahrnuje 15% DPH .
Cena základové desky včetně DPH je přibližně 2500,- Kč/m2 zastavěné plochy.

Návrh rodinného domu a přilehlého sklepa reflektuje výškové poměry pozemku. Mezi silnicí a pozemkem se totiž nachází terénní zlom, který bylo nutné respektovat. Parkování pro dva automobily se nachází na střeše sklepa, po bočním schodišti se dostaneme k samotnému rodinnému domu. Samostatně stojící dům je orientovaný směrem po svahu do zahrady, má tak nadhled nad okolní zástavbou a výhled do krajiny.

Architektura domu je jednoduchá, dům je tvořen dvoupodlažním kvádrem zastřešeným šikmou sedlovou střechou bez přesahů. Fasáda domu je řešena tradičně omítkou v bílém odstínu, antracitový obklad mezi okny pak kontrastuje se světlou fasádou. Dům se okny svých obytných místností otevírá jižním směrem. Pokoje jsou tak dobře prosvětleny a okna na jihu také přinášejí solární zisky. Dům byl již od počátku navrhován v energeticky pasivním standardu. Obytný prostor doplňuje v exteriéru venkovní terasa, která je zastřešena dřevěnou pergolou. Vnitřní dispozice jsou řešeny prakticky a jednoduše, v přízemí se nachází společný obytný prostor spojený s kuchyní a jídelnou, dále pak pracovna. V patře jsou umístěny zbylé pokoje s ložnicí a hygienické zázemí.

Kategorie

TATO REFERENCE MĚ ZAUJALA

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.