Facebook Pixel

Záhořany

Konstrukce Dřevostavba
Materiál CLT
Architekt Ing. Martin Němeček, Ph.D. a Ing. arch. Jiří Trávníček a kolektiv
Dispozice 6+kk
Užitná plocha 95 m²
Zastavěná plocha 117 m²
Cena na klíč 5 523 890 Kč iCena je kalkulována na standard domu Origis-D2 a zahrnuje 15% DPH .
Vzhledem k tomu, že nenabízíme typové domy, snažíme se pro vás uvést alespoň orientační cenu. Každý dům je ale navržen v různých podmínkách, na různé konstrukce, proto prosím berte ceny jako orientační.
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Záhořany Rodinný dům Záhořany - Pohled z jihu Rodinný dům Záhořany - Pohled ze severu Rodinný dům Záhořany - Pohled z východu Rodinný dům Záhořany - Pohled ze západu

Návrh rodinného domu a přilehlého sklepa reflektuje výškové poměry pozemku. Mezi silnicí a pozemkem se totiž nachází terénní zlom, který bylo nutné respektovat. Parkování pro dva automobily se nachází na střeše sklepa, po bočním schodišti se dostaneme k samotnému rodinnému domu. Samostatně stojící dům je orientovaný směrem po svahu do zahrady, má tak nadhled nad okolní zástavbou a výhled do krajiny.

Architektura domu je jednoduchá, dům je tvořen dvoupodlažním kvádrem zastřešeným šikmou sedlovou střechou bez přesahů. Fasáda domu je řešena tradičně omítkou v bílém odstínu, antracitový obklad mezi okny pak kontrastuje se světlou fasádou. Dům se okny svých obytných místností otevírá jižním směrem. Pokoje jsou tak dobře prosvětleny a okna na jihu také přinášejí solární zisky. Dům byl již od počátku navrhován v energeticky pasivním standardu. Obytný prostor doplňuje v exteriéru venkovní terasa, která je zastřešena dřevěnou pergolou. Vnitřní dispozice jsou řešeny prakticky a jednoduše, v přízemí se nachází společný obytný prostor spojený s kuchyní a jídelnou, dále pak pracovna. V patře jsou umístěny zbylé pokoje s ložnicí a hygienické zázemí.

Kategorie
Patrové domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.