Facebook Pixel

Praha - Kunratice

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. Martin Němeček, Ph.D. a Ing. arch. Jiří Trávníček a kolektiv
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 160 m²
Zastavěná plocha 106 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Praha - Kunratice Rodinný dům Praha - Kunratice Příčný řez Rodinný dům Praha - Kunratice - Pohled z jihu Rodinný dům Praha - Kunratice - Pohled ze severu Rodinný dům Praha - Kunratice - Pohled z východu Rodinný dům Praha - Kunratice - Pohled ze západu

Popis

Novostavba rodinného domu není umístěna zcela obvykle, jak by se na řadovou zástavbu v Praze Kunraticích slušelo. Využívá totiž rozšířené části rodinného pozemku v hlouby zahrady, která je s ulicí spojena užší částí pozemku s přístupovou cestou. U komunikace je umístěno pouze místo pro parkovaní vozidel včetně zastřešeného stání. Takovéto osazení stavby umožňuje naplno využít potenciál zeleně uvnitř bloku. Všechny obytné místnosti tak mají namísto „výhledu“ do stísněné ulice soukromý výhled na zahradu s keři a vzrostlými stromy.

Architektura domu je jednoduchá, dům je tvořen dvoupodlažním kvádrem zastřešeným šikmou sedlovou střechou bez přesahů. Fasáda domu je řešena tradičně omítkou v bílém odstínu, antracitová barva pak na ostatních prvcích stavby kontrastuje se světlou fasádou. Na domu je výrazná jižní prosklená fasáda, do které jsou soustředěna všechna okna od obytných místností. Toto řešení je vhodné pro ty, kteří mají rádi dostatek slunce a světla. Velká okna na jih také přináší solární zisky, již od počátku byl dům navrhován v energeticky pasivním standardu. Dům zvenčí doplňuje dřevěná terasa s pergolou. Vnitřní dispozice jsou řešeny prakticky a jednoduše, v přízemí se nachází společný obytný prostor spojený s kuchyní a jídelnou, dále pracovna. V patře jsou umístěny zbylé pokoje s ložnicí a hygienické zázemí.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.