Facebook Pixel

Kladno

Konstrukce Zděná stavba
Materiál Vápenopísková cihla, Grafitový polystyren
Architekt SOLO Architekti
Dispozice 6+kk
Užitná plocha 208 m²
Zastavěná plocha 190 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Kladno Rodinný dům Kladno Rodinný dům Kladno Rodinný dům Kladno - Pohled z jihu Rodinný dům Kladno - Pohled ze severu Rodinný dům Kladno - Pohled z východu Rodinný dům Kladno - Pohled ze západu

Popis

Pozemek řešeného objektu leží v rezidenční čtvrti se zástavbou tvořenou převážně dvoupatrovými rodinnými domy. Stávající objekt je nevyhovující jak vůči požadavkům na vzhled moderního objektu pro bydlení, tak i požadavkům dispozičním a celkovým nárokům moderního člověka na kvalitní bydlení. Návaznost místností byla zbytečně složitá a úplně chyběla propojenost obytných místností s exteriérem, zahradou. Z těchto důvodů přistoupil klient k nutné rekonstrukci. Navrhovaný objekt stojí na identickém místě jako objekt stávající. I jeho půdorysná plocha navazuje na stávající poměry, mění se ale kompletně pohyb po pozemku. Již není průchozí venkem, ale přístupný je jen z obývacího pokoje nebo přes garáž.

Půdorys prvního nadzemního podlaží je tvořen převážně rozměrným obývacím pokojem, který přímo navazuje na venkovní relaxační plochy a zahradu. Hmota domu, pergola a plot by měly přirozeně tvořit bariéru k sousední komunikaci a vytvářet příjemný a pohodový venkovní prostor. Druhé nadzemní podlaží se skládá čistě z pokojů a ložnic. Pokoje (ložnice) jsou 4 a jejich plocha je komfortní i v případě pobytu 2 osob v každém z pokojů. Patří mezi ně i hlavní ložnice s šatnou a vlastní koupelnou.

Hmota domu vychází z tradičních tvarů rodinných domů. Materiály a detaily jsou ale moderně minimalistické. Hlavním výrazným znakem domu je rozhodně trojice štítů tvořící jeho nároží.

Kategorie
Patrové domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.