Facebook Pixel ~

Kladno

Konstrukce Zděná stavba Materiál Vápenopísková cihla, grafitový polystyren
Architekt SOLO Architekti Cena na klíč 5 965 960 Kč
Dispozice 6+kk Užitná plocha 208 m²
Obyvatelé dospělý dospělý dítě dítě dítě Zastavěná plocha 190 m²

Cena je kalkulována na standard domu Origis-Z2 a zahrnuje 15% DPH .
Cena základové desky včetně DPH je přibližně 2500,- Kč/m2 zastavěné plochy.

Pozemek řešeného objektu leží v rezidenční čtvrti se zástavbou tvořenou převážně dvoupatrovými rodinnými domy. Stávající objekt je nevyhovující jak vůči požadavkům na vzhled moderního objektu pro bydlení, tak i požadavkům dispozičním a celkovým nárokům moderního člověka na kvalitní bydlení. Návaznost místností byla zbytečně složitá a úplně chyběla propojenost obytných místností s exteriérem, zahradou. Z těchto důvodů přistoupil klient k nutné rekonstrukci. Navrhovaný objekt stojí na identickém místě jako objekt stávající. I jeho půdorysná plocha navazuje na stávající poměry, mění se ale kompletně pohyb po pozemku. Již není průchozí venkem, ale přístupný je jen z obývacího pokoje nebo přes garáž.

Půdorys prvního nadzemního podlaží je tvořen převážně rozměrným obývacím pokojem, který přímo navazuje na venkovní relaxační plochy a zahradu. Hmota domu, pergola a plot by měly přirozeně tvořit bariéru k sousední komunikaci a vytvářet příjemný a pohodový venkovní prostor. Druhé nadzemní podlaží se skládá čistě z pokojů a ložnic. Pokoje (ložnice) jsou 4 a jejich plocha je komfortní i v případě pobytu 2 osob v každém z pokojů. Patří mezi ně i hlavní ložnice s šatnou a vlastní koupelnou.

Hmota domu vychází z tradičních tvarů rodinných domů. Materiály a detaily jsou ale moderně minimalistické. Hlavním výrazným znakem domu je rozhodně trojice štítů tvořící jeho nároží.

Kategorie

TATO REFERENCE MĚ ZAUJALA

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.