Facebook Pixel ~

Rostoucí dům patrový, fáze 2

Konstrukce Dřevostavba Materiál Sloupková konstrukce
Architekt Ing. arch. Eva Vávrová Cena na klíč 3 569 690 Kč
Dispozice 5+kk Užitná plocha 135 m²
Obyvatelé dospělý dospělý dítě dítě  zvíře Zastavěná plocha 103 m²

Cena je kalkulována na standard domu Origis-D2 a zahrnuje 15% DPH ; neobsahuje spodní stavbu, garáž a projekt.
Cena základové desky včetně DPH je přibližně 2500,- Kč/m2 zastavěné plochy.

Studie rostoucího domu reaguje na potřeby mladé rodiny.

První výstavbovou fází je minimální dům o zastavěné ploše 65 m2, který svojí jednoduchou hmotou a nízkorozpočtovou konstrukcí zohledňuje finanční stránku rodiny. Další výstavbové fáze jsou navrženy tak, aby co nejméně narušily chod domu. Dům obsahuje v patře 3 ložnice (2 malé, určené pro děti a jednu velkou ložnici pro rodiče). Obytný prostor v přízemí má plochu 38 m2. Už v první fázi dům nepostrádá pohodlné zádveří, technickou místnost a šatnu. Vše je soustředěno do jedné kompaktní hmoty, s plnohodnotnou výškou v patře po celém půdorysu. Střecha je sedlová a krov je tvořen cenově příznivým sbíjeným vazníkem. V další fázi se dům hmotově zvětšuje přidáním jednopatrového kvádru, který dotvoří L-tvar půdorysu přízemí. Do této přidané hmoty se plynule rozšiřuje obytný prostor domu.

V přízemí vznikne ještě další místnost, přístupná z obytného prostou, která bude sloužit jako pracovna nebo pokoj pro hosty. Rozšířený obytný prostor má nyní velikost 57 m2 a jednoduchý obdélníkový tvar. Garáž předpokládáme jako samostatný objekt, který může být přidružen k domu vedle zádveří. Garáž může být součástí samostatné výstavbové fáze. Inspirací k této studii byl podobný projekt pro mladou rodinu s dětmi do Prahy-Vinoře.

Kategorie

TATO REFERENCE MĚ ZAUJALA

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.