Facebook Pixel

Rostoucí dům patrový, fáze 2

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Eva Vávrová
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 135 m²
Zastavěná plocha 103 m²
rostouci patro 3f 1NP rostouci patro 2NP
Rodinný dům Rostoucí dům patrový, fáze 2 - Pohled ze severu Rodinný dům Rostoucí dům patrový, fáze 2 - Pohled z východu Rodinný dům Rostoucí dům patrový, fáze 2 - Pohled z jihu Rodinný dům Rostoucí dům patrový, fáze 2 - Pohled ze západu

Popis

Studie rostoucího domu reaguje na potřeby mladé rodiny.

První výstavbovou fází je minimální dům o zastavěné ploše 65 m2, který svojí jednoduchou hmotou a nízkorozpočtovou konstrukcí zohledňuje finanční stránku rodiny. Další výstavbové fáze jsou navrženy tak, aby co nejméně narušily chod domu. Dům obsahuje v patře 3 ložnice (2 malé, určené pro děti a jednu velkou ložnici pro rodiče). Obytný prostor v přízemí má plochu 38 m2. Už v první fázi dům nepostrádá pohodlné zádveří, technickou místnost a šatnu. Vše je soustředěno do jedné kompaktní hmoty, s plnohodnotnou výškou v patře po celém půdorysu. Střecha je sedlová a krov je tvořen cenově příznivým sbíjeným vazníkem. V další fázi se dům hmotově zvětšuje přidáním jednopatrového kvádru, který dotvoří L-tvar půdorysu přízemí. Do této přidané hmoty se plynule rozšiřuje obytný prostor domu.

V přízemí vznikne ještě další místnost, přístupná z obytného prostou, která bude sloužit jako pracovna nebo pokoj pro hosty. Rozšířený obytný prostor má nyní velikost 57 m2 a jednoduchý obdélníkový tvar. Garáž předpokládáme jako samostatný objekt, který může být přidružen k domu vedle zádveří. Garáž může být součástí samostatné výstavbové fáze. Inspirací k této studii byl podobný projekt pro mladou rodinu s dětmi do Prahy-Vinoře.

Kategorie
Patrové domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.