Facebook Pixel

Bečov

Konstrukce Zděná stavba
Materiál Vápenopísková cihla, Grafitový polystyren
Architekt Ing. arch. Lucie Mlýnková
Dispozice 3+kk
Užitná plocha 93 m²
Zastavěná plocha 123 m²
Půdorys 1.NP Řez 2'
Rodinný dům Bečov Rodinný dům Bečov Rodinný dům Bečov Rodinný dům Bečov - Pohled ze severu Rodinný dům Bečov - Pohled z východu Rodinný dům Bečov - Pohled z jihu Rodinný dům Bečov - Pohled ze západu

Popis

Rodinný dům je umístěn na svažitém pozemku v obci Bečov. Dům je umístěn v severní části pozemku, návrh splňuje veškeré požadavky investora, obecné funkční požadavky rodinného domu.

Umístění domu na parcele je předurčeno výškovým uspořádáním pozemku a přáním klientů. Dům je situován souběžně se severní hranicí pozemku. Zvolené umístění respektuje charakter okolní zástavby a požadavky investora. Obytné prostory domu se otevírají na terasu, která plynule přechází do zahrady. Tímto je umožněn kontakt s přírodou a plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem.

Přáním klientů byl jednopodlažní dům se sedlovou střechou. Dům je jednoduchého obdélníkového půdorysu a je zastřešen sedlovou střechou, která současně kryje i jižní terasu. V jihovýchodní části pozemku je navržen zahradní domek s garáží a venkovní kuchyní.

Při tvorbě dispozice byl kladen důraz na co nejefektivnější využití prostoru a zamezení vzniku zbytečných chodeb. Z předsíně je umožněn vstup do technické místnosti, toalety, obývacího pokoje s kuchyní a chodby, ze které lze vstoupit do ložnic a koupelny. Z obývacího pokoje a ložnic je umožněn výstup na terasu. Z terasy pak lze přejít přes pozemek k zahradnímu domku s venkovní kuchyní. Veškeré obytné místnosti jsou orientovány na jižní stranu a jsou vizuálně propojeny s exteriérem pomocí vysokých oken.

Fasáda objektu je navržena s omítkou v bílém odstínu a obkladem soklu imitujícím kamennou podezdívku. Štíty objektu jsou navrženy s dřevěným obkladem v přírodním odstínu. Střešní krytina je z asfaltových šindelů v černém odstínu. Klempířské prvky a rámy okenních výplní jsou navrženy v modré barvě.

Dům je navržen v nízkoenergetickém standardu.

Kategorie
Přízemní domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.