Facebook Pixel

Liberec

Konstrukce Zděná stavba
Materiál Vápenopísková cihla, Grafitový polystyren
Architekt Ing. arch. Lucie Mlýnková
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 164 + 53 m²
Zastavěná plocha 169 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Liberec Rodinný dům Liberec Rodinný dům Liberec Rodinný dům Liberec Řez A-A Rodinný dům Liberec Řez B-B Rodinný dům Liberec - Pohled ze severu Rodinný dům Liberec - Pohled z východu Rodinný dům Liberec - Pohled z jihu Rodinný dům Liberec - Pohled ze západu

Popis

Rodinný dům je umístěn v intravilánu obce, na svažitém pozemku. Dům je navržen jako dvoupodlažní stavba podlouhlého půdorysu s jedním z podlaží zapuštěným do svahu. Objekt je zastřešen sedlovou střechou a z jeho základního objemu na severozápadní fasádě vystupuje hmota arkýře. K severovýchodnímu průčelí domu je přisazena hmota krytých parkovacích stání s plochou zelenou střechou a terasou. Umístění domu je dané terénním uspořádáním a orientací pozemku na jedné straně a přáním klientů na straně druhé. Dům je situován rovnoběžně s jihovýchodní hranicí pozemku. Umístění domu na pozemku je řešeno tak, aby byla co nejlépe využita svažitost pozemku a zůstala co největší část zahrady k využití.

Snahou bylo uspořádat jednotlivé místnosti tak, aby nevznikaly zbytečné chodby. Z prostorného zádveří lze vstoupit do šatny, pracovny, koupelny a obývacího pokoje, který zároveň plní funkci kuchyně a jídelny. Z obývacího pokoje lze vystoupit na jihozápadní terasu, ze které se dá dále pokračovat po svahu hlouběji do zahrady. Z obývacího pokoje sestupuje schodiště do chodby zapuštěného podlaží. Z chodby jsou přístupné dětské pokoje, ložnice se šatnou, koupelna, WC a technická místnost. Z ložnice i dětských pokojů lze vystoupit na terasu. Skrz technickou místnost se dá projít dále do zahradního skladu a z něj opět na terasu. Z této terasy je pak průchod k parkovacím stáním.

Konstrukčně je dům koncipován jako zděný. Konstrukce garážových stání je navržena z pohledového betonu. Střešní konstrukce je tvořena sbíjenými vazníky. Dům bude vytápěn tepelných čerpadlem vzduch-voda, větrání bude řešeno nuceně vzduchotechnikou.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.