Facebook Pixel

Branná

Konstrukce Dřevostavba
Materiál CLT
Architekt Ing. arch. Lucie Mlýnková
Dispozice 3+kk
Užitná plocha 163 m²
Zastavěná plocha 256 m²
Cena na klíč neuvedena
Půdorys Řez
Rodinný dům Branná Rodinný dům Branná Rodinný dům Branná - Pohled ze severu Rodinný dům Branná - Pohled z jihu

Rodinný dům je umístěn v intravilánu obce, na mírně svažitém pozemku.

Umístění domu je předurčeno tvarem a orientací pozemku na jedné straně, přáním klientů a umístěním sousedních domů na straně druhé. Velkou roli hrálo umístění v CHKO Třeboňsko. Dům se svým tvarem přizpůsobuje tradiční venkovské zástavbě s domy podlouhlého půdorysu. Dům je situován rovnoběžně s delšími hranami pozemku a zároveň také rovnoběžně se sousedními stavbami podobného tvaru. Umístění domu na pozemku je řešeno tak, aby zůstala co největší část zahrady k využití a zároveň tak, aby se využilo tvaru a svažitosti terénu. Z podlouhlé části domu se sedlovou střechou vystupuje objem jídelny a obývacího pokoje, který́ je navržen s plochou střechou.

Přáním klientů byl jednopodlažní dům. Dům je zastřešen sedlovou střechou s tradiční krytinou z pálených tašek v červené barvě. Část obývacího pokoje s jídelnou a terasa je pak zastřešena plochou střechou.

Snahou bylo uspořádat jednotlivé místnosti tak, aby nevznikaly zbytečné chodby. Z prostorné předsíně lze vstoupit do technické místnosti, koupelny a obývacího pokoje. Skrz technickou místnost se dá projít do garáže a dále do studené spíže a zahradního skladu. Prostorný, na jihozápad orientovaný, obývací pokoj je navržen společně s kuchyní a je z něj umožněn výstup na terasu a dále do zahrady. Skrze obývací pokoj lze projít do chodby, ze které je přístupná velká koupelna, pracovna a ložnice. Pracovna i ložnice jsou vysokými okny otevřeny do terasy a zajišťují optické propojení interiéru a exteriéru. Terén je v okolí terasy upraven tak, že na ni plynule navazuje.

Konstrukčně je dům koncipován jako dřevostavba. Přesné konstrukční řešení bude určeno až v dalším stupni projektové dokumentace. Střešní konstrukce je tvořena sbíjenými vazníky. Dům bude vytápěn tepelným čerpadlem vzduch voda, bude řešeno větrání vzduchotechnikou.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.