Facebook Pixel

Pardubice

Konstrukce Dřevostavba
Materiál CLT
Architekt FIX architekti
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 148.1 m²
Zastavěná plocha 189.2 m²

Půdorys
Rodinný dům Pardubice Rodinný dům Pardubice Rodinný dům Pardubice Rodinný dům Pardubice - Pohled ze severu a z jihu Rodinný dům Pardubice - Pohled z východu Rodinný dům Pardubice - Pohled ze západu

Popis

Rodinný dům leží na rovinatém pozemku nedaleko Pardubic. Jedná se o nový development a na sousedních pozemcích buď právě začíná výstavba, nebo jsou pozemky ještě nezastavěné.

Jedná se o přízemní stavbu – bungalov se sedlovou střechou o kapacitě 5+kk, ke které je připojeno do tvaru L venkovní kryté stání, které zároveň zahrnuje venkovní sklad. Kryté stání tvoří jemnou bariéru mezi pobytovou částí zahrady a vytváří tak soukromí od ulice.

Hmota je chytře členěna tak, aby vytvářela intimnější venkovní prostory - terasu, která se otevírá do jižní části zahrady, a záliv mezi koupelnami, kde vznikne venkovní ochlazovací zóna pro relaxační koupelnu se saunou. Jedná se o dřevostavbu z CLT panelů a vazníkové konstrukce střechy. Na fasádě je využita unikátní japonská technika Shou-sugi-ban - opalování dřeva. Takto vznikne téměř černá velice odolná dřevěná fasády. Vše je doplněno černými kovovými prvky - střecha, přístřešek pro automobily,… Kolem černého domu pak krásně vynikne rozlehlá zahrada.

Vstup do domu je orientován přímo k ulici – ve východní fasádě. Na vstupní halu navazuje technická místnost, pracovna a koupelna se saunou. Ze vstupní haly se vstupuje do hlavního obytného prostoru s kuchyňským koutem. Z obytného prostoru je přístup ven na terasu a do zahrady. Na obytný prostor navazuje privátní zóna se samostatnou koupelnou, toaletou, dětskými pokoji a hlavní ložnicí se šatnou.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.