Facebook Pixel

Hrusice

Konstrukce Zděná stavba
Materiál Pálená cihla, Grafitový polystyren
Architekt Ing. Martin Němeček, Ph.D. a Ing. arch. Jiří Trávníček a kolektiv
Dispozice 5+kk+garáž
Užitná plocha 136 + 41 m²
Zastavěná plocha 115.1 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Hrusice Rodinný dům Hrusice Rodinný dům Hrusice - Pohled z východu Rodinný dům Hrusice - Pohled ze západu Rodinný dům Hrusice - Pohled ze jihu Rodinný dům Hrusice - Pohled ze severu

Popis

Rodinný dům s garáží a dílnou je umístěn na jihozápadně orientovaném, svažitém pozemku. Architektura domu je jednoduchá, objekt je navržen jako dvoupodlažní se sedlovou střechou s částečným zapuštěním spodního podlaží do terénu.

Vstup do domu je realizován horním podlažím, kde se nachází jednotlivé pokoje a taktéž garáž. Z důvodů přirozeného propojení domu se zahradou je hlavní obytný prostor s kuchyní součástí spodního podlaží, nachází se zde menší pracovna, samotné technické zázemí domu a pod garáží prostorná dílna.

Dispozice domu je optimalizovaná, aby řešení bylo kompaktní a úsporné. Fasáda domu kombinuje omítku bílého odstínu s antracitovým odstínem ploch mezi okny a horizontálními liniemi předsazených říms, které fasádě dodávají dynamiku.

Hmota garáže s dílnou je naopak s plochou střechou zdůrazněnou přesahem a fasáda je kontrastně v tmavě šedém odstínu. Před obývacím pokojem se nachází dřevěná pergola, která zastiňuje terasu a okna obytného prostoru.

Již od počátku je dům navrhován v energeticky pasivním standardu.

Kategorie
Patrové domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.