Facebook Pixel

Doubravčice 1

Konstrukce Zděná stavba
Materiál Vápenopísková cihla, grafitový polystyren
Architekt NEUHĀUSL HUNAL
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 199 m²
Zastavěná plocha 134 m²
Cena na klíč 4 539 950 Kč iCena je kalkulována na standard domu Origis-Z1 a zahrnuje 15% DPH .
Vzhledem k tomu, že nenabízíme typové domy, snažíme se pro vás uvést alespoň orientační cenu. Každý dům je ale navržen v různých podmínkách, na různé konstrukce, proto prosím berte ceny jako orientační.
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Doubravčice 1 - Pohled z jihu Rodinný dům Doubravčice 1 - Pohled ze severu Rodinný dům Doubravčice 1 - Pohled z východu Rodinný dům Doubravčice 1 - Pohled ze západu

Hlavním kompozičním i funkčním principem je rozdělení stavebního programu do dvou samostatných hmot. Jejich následné propojení můstkem definuje vztah mezi oběma objekty a rámuje průhled do krajiny. Můstek umožňuje využívat lapidární objekt garáže jako sekundární terasu s 360° výhledem a zároveň chrání přístup k domu před nepřízní počasí. Kompaktní celek vzájemně pootočených hmot reaguje na hranici pozemku a umožňuje jeho ideální využití. Racionální rodinný dům pro mladou rodinu je založen na velkorysé práci se světlem, průhledy a nečekanými okamžiky. Střídmý kvádr prosvětlují jednotná francouzská okna a nadstandardní prosklená stěna, které potvrzuje klidně dynamickou kompozici a pravidelný rytmus fasád.

Jádro domu spočívá v obytném prostoru s navazující hlavní terasou. Částečné otevření tohoto prostoru přes obě podlaží umožňuje jeho horní přisvětlení ze tří stran, vznik pozorovatelny/čítárny přístupné pouze z ložnice a vizuální kontakt s chodbou v druhém podlaží, která plynule navazuje na můstek a zároveň poskytuje podélný průhled skrz celý dům.

Rozsáhlý pozemek se díky své výjimečné poloze vymyká z kontextu standardně banální kolonie na okraji středočeské obce. Nachází se na vrcholu jižně orientovaného svahu, poskytuje výhledy do krajiny a sousedí pouze s cestou, respektive výraznou vysokou zdí oddělující vzrostlou zeleň.

Kategorie
Patrové domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.