Facebook Pixel ~

Doubravčice 1

Konstrukce Zděná stavba Materiál Vápenopísková cihla, grafitový polystyren
Architekt NEUHĀUSL HUNAL Cena na klíč 4 539 950 Kč
Dispozice 5+kk Užitná plocha 199 m²
Obyvatelé dospělý dospělý dítě dítě Zastavěná plocha 134 m²

Cena je kalkulována na standard domu Origis-Z1 a zahrnuje 15% DPH .
Cena základové desky včetně DPH je přibližně 2500,- Kč/m2 zastavěné plochy.

Hlavním kompozičním i funkčním principem je rozdělení stavebního programu do dvou samostatných hmot. Jejich následné propojení můstkem definuje vztah mezi oběma objekty a rámuje průhled do krajiny. Můstek umožňuje využívat lapidární objekt garáže jako sekundární terasu s 360° výhledem a zároveň chrání přístup k domu před nepřízní počasí. Kompaktní celek vzájemně pootočených hmot reaguje na hranici pozemku a umožňuje jeho ideální využití. Racionální rodinný dům pro mladou rodinu je založen na velkorysé práci se světlem, průhledy a nečekanými okamžiky. Střídmý kvádr prosvětlují jednotná francouzská okna a nadstandardní prosklená stěna, které potvrzuje klidně dynamickou kompozici a pravidelný rytmus fasád.

Jádro domu spočívá v obytném prostoru s navazující hlavní terasou. Částečné otevření tohoto prostoru přes obě podlaží umožňuje jeho horní přisvětlení ze tří stran, vznik pozorovatelny/čítárny přístupné pouze z ložnice a vizuální kontakt s chodbou v druhém podlaží, která plynule navazuje na můstek a zároveň poskytuje podélný průhled skrz celý dům.

Rozsáhlý pozemek se díky své výjimečné poloze vymyká z kontextu standardně banální kolonie na okraji středočeské obce. Nachází se na vrcholu jižně orientovaného svahu, poskytuje výhledy do krajiny a sousedí pouze s cestou, respektive výraznou vysokou zdí oddělující vzrostlou zeleň.

Kategorie

TATO REFERENCE MĚ ZAUJALA

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.