Facebook Pixel

Podolanka - Cvrčovice

Konstrukce Zděná stavba
Materiál Vápenopísková cihla, grafitový polystyren
Architekt Ing. Martin Němeček, Ph.D. a Ing. arch. Jiří Trávníček a kolektiv
Dispozice 4+kk
Užitná plocha 124 m²
Zastavěná plocha 161 m²
Cena na klíč 3 861 930 Kč iCena je kalkulována na standard domu Origis-Z3 a zahrnuje 15% DPH .
Vzhledem k tomu, že nenabízíme typové domy, snažíme se pro vás uvést alespoň orientační cenu. Každý dům je ale navržen v různých podmínkách, na různé konstrukce, proto prosím berte ceny jako orientační.

Půdorys 1.NP
Rodinný dům Podolanka - Cvrčovice Rodinný dům Podolanka - Cvrčovice - Pohled ze severu a z jihu Rodinný dům Podolanka - Cvrčovice - Pohled z východu a ze západu

CHARAKTERISTIKA ÚZEMÍ:

Obec Podolanka leží na severovýchodním okraji Prahy a její části Praha-Vinoř, kde se nachází veškerá občanská vybavenost, s dobrou dopravní dostupností do centra Prahy a na Pražský okruh. Dominantou části obce Podolanka-Cvrčovice je místní kostel Stětí sv.Jana Křtitele, který v současné době prochází rekonstrukcí.

CHARAKTERISTIKA POZEMKU:

Pozemek je součástí rezidenčního projektu Jižní stráň. Lokalita podél nivy Vinořského potoka se nachází na kraji obce. Součástí vznikajícího obytného souboru je zakomponování ochranných opatření. Například vytvoření zeleného izolačních pásů v šíři 5m ze severní strany pozemku za účelem uceleného přírodní charakteru s okolní krajinou. Parcela pro výstavbu rodinného domu leží na horizontu mírného jižního slunného svahu v těsné blízkosti biokoridoru Cvrčovického údolí a uzavírá horní řadovku obytného souboru. Výměra je 917 m² a pozemek je kompletně obsloužen inženýrskými sítěmi.

ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ:

Rodinný dům nezachovává původní navrženou strukturu obytného souboru, ale je zasunut až k izolačnímu pásu zeleně u severní hranice. Díky tomu se nemusí zařezávat do svahu a může držet přízemní horizontální charakter. Jako ostatní domy na Jižní stráni je objekt zastřešený plochou vegetační střechou, která je po obvodě opláštěna šedým plechem. Střecha přesahuje přízemní hmotu a podtrhuje horizontalitu stavby. Vstup do domu a parkovací stání jsou přestřešeny také zelenou plochou střechou na subtilních ocelových sloupech a přechází v prostornou kůlnu. Jižní část je bohatě prosklena francouzskými okny, které interiér propojují s venkovní zahradou. V části obytného prostoru navíc hmota předstupuje a přes prosklená nároží poskytuje panoramatické výhledy do krajiny. Kolem celé jižní fasády se line dřevěná terasa, překrytá přesahem střechy. Před obytným prostorem se navíc nachází vzdušná kovová pergola se shrnovací plachtou stínící venkovní posezení. Fasáda kombinuje omítku bílého odstínu (na kůlně šedou) a dřevěný obklad. Všechny ploty a opěrné stěny jsou navrženy z gabionů. Hlubší dispozice domu je prosvětlena světlovody a nad sedací soupravou v obýváku velkým střešní světlíkem s výhledem na nebeskou modř.

Kategorie
Přízemní domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.