Facebook Pixel

České Velenice

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 6+kk
Užitná plocha 150 m²
Zastavěná plocha 104 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům České Velenice Rodinný dům České Velenice Rodinný dům České Velenice Rodinný dům České Velenice - Pohled z jihu Rodinný dům České Velenice - Pohled ze severu Rodinný dům České Velenice - Pohled z východu Rodinný dům České Velenice - Pohled ze západu

Popis

Rodinný dům je situován do nově vznikající zástavby propojující město České Velenice s jeho částí Žižkovo předměstí. Stavební pozemek vznikl spojením dvojice sousedícíh parcel podlouhlého půdorysu. Zatímco parcely lánovitého charateru mají svoji delší část ubíhající v jihozápadním směru od místní komunikace, spojením vzniká dostatek prostoru pro umístění objektu s čistě jižní orientací obytných prostor.

Příjezdová komunikace na pozemek je vedena ze severu z místní obslužné komunikace. Mezi vjezdem na pozemek a garáží je ponechána plocha pro odstavování vozidel, která volně přechází do krytého závětří vstupu umístěného mezi dveře do garáže a předsíň. Ve vstupní části objektu je situováno hygienické, technické a skladovací zázemí přízemí. Odsud je přístupný obývací pokoj s jídelním koutem a kuchyní. Otevřený prostor hlavní obytné plochy přízemí zpřístupňuje jednak ložnici v přízemí, jednak schodištěm podkroví. Veškeré místnosti v patře jsou propojeny centrální chodbou. Nachází se zde dva dětské pokoje a ložnice, hygienické zázemí a úložné prostory.

Objekt se skládá ze dvou hlavních hmot doplněných dřevěnou pergolou terasy, která se nachází na jižní a západní fasádě objektu směrem do zahrady. Hmota obytné části domu je obdélného půdorysu završená sedlovou střechou s minimálním přesahem (návaznost stěn na střechu je řešena jednoduchou římsou). Garáž, závětří a předsíň pak tvoří kvádr vetknutý do hlavní hmoty objektu. Materiálová skladba je založena na kontrastu bílé fasády obou hlavních hmot a antracitově šedé střechy a doplňků ve formě rámů oken, klempířských prvků (parapetů, okapů, oplechování střechy). Na střechu je doporučena hladká taška, například Bramac Tegalit. Na jižní straně objektu je navrženo stínění oken ve formě vnějších rolet. Povrchovou úpravu terasy a pergoly je doporučeno řešit jako přirozeně stárnoucí (šednoucí) dřevo.

Kategorie
Patrové domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.