Facebook Pixel

Černošice

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 146 m²
Zastavěná plocha 104 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Černošice Rodinný dům Černošice Rodinný dům Černošice - Pohled z jihu Rodinný dům Černošice - Pohled ze severu Rodinný dům Černošice - Pohled z východu Rodinný dům Černošice - Pohled ze západu

Popis

Rohový pozemek v Černošicích se nachází v rychle se rozvíjející rezidenční oblasti. Důvodem je klidné prostředí čtvrti s perfektním výhledem, který je dán především svažitostí okolní terénu ve východním směru. V jihozápadním rohu parcely se nachází ořech, který bude jakožto hodnotný prvek zachován. Pozemek má celkové převýšení zhruba tři metry, stávající rekreační objekt bude demolován. Okolní novostavby přímo vybízí k použití moderního tvarosloví objektu. Hlavně díky blízkosti této oblasti k Praze se zde vyskytují především novostavby typu městské vily. Objekt samotný bude umístěn do severozápadní části pozemku tak, aby jižní část zahrady s nejlepšími výhledy sloužila rekreačním účelům.

Hlavní vstup a vjezd je veden z ulice. Odstavování vozidel je řešeno ze severní strany objektu venkovním stáním na štěrkovém mlatu. Ke vstupní hale, která je doplněna výrazným závětřím, je přičleněn venkovní sklad. Předsíň přímo navazuje na chodbu jež zpřístupňuje všechny místnosti, ktreré se nacházejí v přízemí. Prostor obývacího pokoje je výškově oddělen od jídelní a kuchyňské části této místnosti tak, aby plynule navazoval na terasy umístěné v zahradě. V severní části přízemí je umístěna ložnice a hygienické zázemí. Druhé podlaží, jež je přístupné trojramenným schodištěm, zahrnuje tři pokoje a hygienické a technické zázemí domu. Hlavní hmota objektu, bílý kvádr východo-západní orientace, je ve své jižní a východní fasádě výrazně prořezán téměř čtvercovými okny. Severní fasáda je oproti tomu členěna pouze trojicí menších otvorů v nepravidelné kompozici vedoucí k minimalistickému dojmu. Perličkou jsou pak kruhová okna v západní fasádě hledící do ulice. Jednoduchá hmota objektu je pak doplněna prvky markýzy nad terasou a krytým vstupem, jež jsou řešeny jen jako vzdušené konstrukce.

Objekt bude vyveden v bílé omítce s doplňky v grafitově šedé barvě (rámy oken, detaily oplechování, rámy oplocení). Vedlejší hmoty markýzy a vstupu budou provedeny v dřevěném obkladu. Terasy budou řešeny jako dřevěné. Hlavní vstupní dveře objektu a sousední dveře do skladu budou pojednány zelenou barvou. Oplocení bude řešeno kombinací sloupků z pohledového betonu s otiskem dřevěných prken a kovovými rámy s dřevěnou výplní. V závětří bude užita kamenná dlažba řezaná, například syenit, kolem objektu potom kamenné nebo betonové šlapáky.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.