Facebook Pixel

Mníšek pod Brdy

Konstrukce Zděná stavba
Materiál Pálená cihla, Grafitový polystyren
Architekt Ing. arch. Martin Koritšanský
Dispozice 5+kk+garáž
Užitná plocha 181 + 25 m²
Zastavěná plocha 164 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Mníšek pod Brdy Rodinný dům Mníšek pod Brdy - pohled 1 Rodinný dům Mníšek pod Brdy - pohled 2 Rodinný dům Mníšek pod Brdy - pohled 3 Rodinný dům Mníšek pod Brdy - pohled 4

Fotogalerie: Realizace stavby Mníšek pod Brdy
Mníšek pod Brdy Mníšek pod Brdy Mníšek pod Brdy Mníšek pod Brdy Mníšek pod Brdy
 

Popis

Izolovaný rodinný domek, situovaný na mírně svažitém pozemku, orientovaném podélnou osou od ulice ve směru sever-jih, ve stabilizované obytné zóně.

Koncepce domu vychází z regulativů územního plánu daného území, záměru orientovat všechny obytné místnosti k jihu pro dosažení energetických zisků z oslunění a záměru oddělit tělem domu privátní pobytovou část zahrady od veřejného prostoru ulice.

Na uliční čáru novostavba navazuje předsazenou jednopodlažní částí s plochou extenzivní vegetační střechou, ve které jsou umístěny: vstupní prostory, dvougaráž, hygienické jádro, skladové a technicko-provozní zázemí domu.

Na jednopodlažní obslužnou část navazuje dvoupodlažní obytná část, zastřešená sedlovou střechou s mírným sklonem, s hřebenem rovnoběžně s uliční čárou.

V 1.NP je umístěna denní, společenská část domu, ve 2. NP privátní část ložnicová. 1.NP a 2. NP propojuje jednoramenné přímé schodiště umístěné za vstupem z obslužné do obytné části.

Obytná společenská část 1.NP sestává z velkého halového prostoru ve kterém je při východním průčelí umístěna otevřená sestava kuchyňské linky, na kterou navazuje jídelní kout, nízká sedací souprava s audio video centrem a knihovnou. Pod ramenem schodiště je umístěno velké akvárium. Při jižním průčelí jsou umístěna krbová kamna. Z obytného prostoru je při západním průčelí přístupná samostatná místnost pracovny - pokoje hostů.

Privátní ložnicová část ve 2. NP, obsahuje dva pokoje dětí, šatny, ložnici rodičů a prostory hygienického zázemí - samostatné WC a koupelnu.

Obytná společenská část domu v 1. NP je propojena přes terasu lemující jižní průčelí s pobytovou části zahrady. Na kuchyň v domě navazuje venkovní letní kuchyně s lodžií pro venkovní sezení a stolování.

V pobytové části zahrady je plánováno hřiště na petangue kryté platanovou alejí. Směrem jižním, do hloubky pozemku je plánována pěstební zahrada.

Kategorie
Patrové domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.