Facebook Pixel

Libčice nad Vltavou 2

Konstrukce Dřevostavba
Materiál Panelová konstrukce
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 145 m²
Zastavěná plocha 99 m²
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Libčice nad Vltavou 2 Rodinný dům Libčice nad Vltavou 2 Rodinný dům Libčice nad Vltavou 2 Rodinný dům Libčice nad Vltavou 2 Rodinný dům Libčice nad Vltavou 2 Rodinný dům Libčice nad Vltavou 2 Rodinný dům Libčice nad Vltavou 2 - Pohled ze severu Rodinný dům Libčice nad Vltavou 2 - Pohled z východu Rodinný dům Libčice nad Vltavou 2 - Pohled z jihu Rodinný dům Libčice nad Vltavou 2 - Pohled ze západu

Popis

Dvoupodlažní rodinný dům se nachází v kopcovitém terénu okolí Vltavy v Libčicích nad Vltavou.

Dům využívá svažitého pozemku, především pak přirozeného břehu, jež se nachází v návaznosti na přilehlou komunikaci. Zatímco kryté stání s dílnou a skladem jsou umístěny v rovině příjezdové komunikace, budova samotná je vůči vstupním prostorám pozemku vyvýšena. Hmota domu tak odděluje zahradu a předprostor objektu, při zachování jejich maximální využitelnosti. Obě výškové roviny jsou pak propojeny schodišti a rampou.

Dispozice objektu si zakládá na nesmlouvavém komfortu pro uživatele domu při maximální úspoře plochy. V domě je vše, co moderní způsob bydlení vyžaduje, včetně prostorného a chytře situovaného technického a hygienického zázemí a skladovacích prostor.

V prvním podlaží se nachází vstup v těsné návaznosti na technickou místnost, koupelnu a šatnu. Přes krátkou chodbu je pak prostor napojen na obývací místnost na jedné straně a dílnu pro domácí práce na straně druhé.

O patro výše se pak nachází odpočinková zóna domu zahrnující ložnici, dva pokoje, hygienické zázemí a skladovací prostory. Dům samotný je tvaru kvádru s pultovou střechou a je pojednán v bílé omítce. Monotónnost hlavní hmoty je vtipně rozrušena nepravidelnou kompozicí oken.

Ze strany uliční je pohled zjemněn horizontálním tvarem jednopodlažního venkovního zázemí s krytým stáním pro odstavování vozidla, který je pojednán dřevěným obkladem. Vstup je zvýrazněn skleněnou zavěšenou markýzou.

Směrem do zahrady se dům plně otvírá velkými okny obytných místností, které jsou prořezány v bílé hmotě nepravidelně, ovšem s jasným, na první pohled viditelným kompozičním záměrem.

Jihozápadní roh je obohacen subtilní hmotou venkovní markýzy, která částečně kryje venkovní terasu – palubu.

Detaily oken, klempířských a zámečnických prvků venkovního stínění ve formě žaluzií jsou navrženy v grafitové až antracitové šedi.

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.