Facebook Pixel

Dolín

Konstrukce Zděná stavba
Materiál Vápenopísková cihla, Grafitový polystyren
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 5+kk
Užitná plocha 148 m²
Zastavěná plocha 99 m²
Cena na klíč 3 701 710 Kč iCena je kalkulována na standard domu Origis-Z2 a zahrnuje 15% DPH .
Vzhledem k tomu, že nenabízíme typové domy, snažíme se pro vás uvést alespoň orientační cenu. Každý dům je ale navržen v různých podmínkách, na různé konstrukce, proto prosím berte ceny jako orientační.
Půdorys 1.NP Půdorys 2.NP
Rodinný dům Dolín Rodinný dům Dolín Rodinný dům Dolín - Pohled ze severu Rodinný dům Dolín - Pohled z východu Rodinný dům Dolín - Pohled z jihu Rodinný dům Dolín - Pohled ze západu

Novostavba rodinného domu doplňuje původní hospodářskou usedlost situovanou při návsi obce. Protáhlý dvůr má severojižní orientaci a jsou na něm umístěny stávající obytné i hospodářské budovy. Objekt je do velké míry inspirován právě původní zástavbou, ovšem do tradiční siluety vnáší prvky moderního pojetí.

Jednoduchá hmota završená sedlovou střechou graduje ve formě výrazného vikýře, který působí dojmem velkého oka hledícího do dvora. Kolmo na objekt rodinného domu je umístěno kryté garážové stání. Dům je situován průčelím k návsi, tedy v severovýchodním cípu pozemku. Přístřešek pro auta tvoří přirozenou dělící linii mezi částí parcely otevřenou k veřejným prostorům a částí ryze soukromou, je zde taktéž situován krytý vstup do budovy. Přízemí domu je mimo zázemí a pracovny věnováno především otevřenému prostoru obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou. Právě odsud vede schodiště do podkroví, ve kterém jsou situovány pokoje a ložnice.

Dostatečné prosvětlení obou dětských pokojů zajišťují vikýře orientované na východ a na západ, které jsou pojednané v tmavém plechu. Materiálové řešení domu se snaží respektovat tradiční přístup i místní zdroje - bílá omítka, střecha z tmavě šedého plechu a bílá opuka v soklu i opěrných zídkách. Sedlová střecha bez přesahu přes stěny je ukončena taktéž plechovými prvky, prosklené plochy je možné přistínit skrytými venkovními žaluziemi.

Kategorie
Patrové domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.