Facebook Pixel ~

Hradištko

Konstrukce Zděná stavba Materiál Pálená cihla, Grafitový polystyren
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková Cena na klíč 2 773 550 Kč
Dispozice 3+kk Užitná plocha 91 m²
Obyvatelé dospělý dospělý Zastavěná plocha 114 m²

Cena je kalkulována na standard domu Origis-Z3 a zahrnuje 15% DPH .
Cena základové desky včetně DPH je přibližně 2500,- Kč/m2 zastavěné plochy.

Rodinný dům se nachází v okrajové části obce Hradištko.

Zahrada i přes omezení ve formě nadzemního vedení vysokého napětí a blízkosti stávajících rekreačních objektů představuje ideální parcelu pro stavbu malého rezidenčního objektu. Dům samotný je situován v severní části pozemku, v sousedství stávající chaty, která bude prozatím zachována. Poloha objektu je do značné míry také dána nadzemním vedením elektrické energie při jižní hranici parcely. Na pozemek se vjíždí z jihozápadního rohu, zachovávaný objekt se pak nachází v rohu severovýchodním. Nově navržený objekt bude umístěn do střední části tohoto prostoru.

Dispozice domu je založena na centrální hale, která jako hlavní komunikační prostor propojuje všechny místnosti v domě. Obývací pokoj je umístěn na jižní straně, dvojice ložnic s okny na východ a západ pak na severní straně. Prostor mezi obytnými místnostmi je pak vyplněn technickým a hygienickým zázemím, zádveřím a skladem. Kryté parkovací stání navazuje na příjezdovou cestu a je situováno na západní fasádě objektu, zrcadlově na východně je pak umístěna krytá terasa, jejíž stříška zároveň slouží jako závětří.

Minimální rozměr objektu je následován i ve formě jeho pojednání - jediná hmota završená sedlovou střechou s přesahem je prolomena pouze totožnými francouzskými okny v jednoduchém členění. Z východní i západní strany je k základnímu tvaru přičleněna lehká dřevěná konstrukce s pultovou střechou o minimálním sklonu. Základní materiál hlavní hmoty - keramické zdivo s povrchem ve světle krémové omítce - je v místě terasy doplněn dřevěným obložením mezi přiznanými dřevěnými sloupky kryté terasy. Střecha je pokryta cihelně červenými taškami, vše je pak doplněno detaily oplechování a dřevěnými rámy oken.

Kategorie

TATO REFERENCE MĚ ZAUJALA

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.