Facebook Pixel

Hradištko

Konstrukce Zděná stavba
Materiál Pálená cihla, Grafitový polystyren
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková
Dispozice 3+kk
Užitná plocha 91 m²
Zastavěná plocha 114 m²

Půdorys
Rodinný dům Hradištko Rodinný dům Hradištko Rodinný dům Hradištko Skica #1 Rodinný dům Hradištko Skica #2 Rodinný dům Hradištko - Pohled ze severu Rodinný dům Hradištko - Pohled z východu Rodinný dům Hradištko - Pohled z jihu Rodinný dům Hradištko - Pohled ze západu

Popis

Rodinný dům se nachází v okrajové části obce Hradištko.

Zahrada i přes omezení ve formě nadzemního vedení vysokého napětí a blízkosti stávajících rekreačních objektů představuje ideální parcelu pro stavbu malého rezidenčního objektu. Dům samotný je situován v severní části pozemku, v sousedství stávající chaty, která bude prozatím zachována. Poloha objektu je do značné míry také dána nadzemním vedením elektrické energie při jižní hranici parcely. Na pozemek se vjíždí z jihozápadního rohu, zachovávaný objekt se pak nachází v rohu severovýchodním. Nově navržený objekt bude umístěn do střední části tohoto prostoru.

Dispozice domu je založena na centrální hale, která jako hlavní komunikační prostor propojuje všechny místnosti v domě. Obývací pokoj je umístěn na jižní straně, dvojice ložnic s okny na východ a západ pak na severní straně. Prostor mezi obytnými místnostmi je pak vyplněn technickým a hygienickým zázemím, zádveřím a skladem. Kryté parkovací stání navazuje na příjezdovou cestu a je situováno na západní fasádě objektu, zrcadlově na východně je pak umístěna krytá terasa, jejíž stříška zároveň slouží jako závětří.

Minimální rozměr objektu je následován i ve formě jeho pojednání - jediná hmota završená sedlovou střechou s přesahem je prolomena pouze totožnými francouzskými okny v jednoduchém členění. Z východní i západní strany je k základnímu tvaru přičleněna lehká dřevěná konstrukce s pultovou střechou o minimálním sklonu. Základní materiál hlavní hmoty - keramické zdivo s povrchem ve světle krémové omítce - je v místě terasy doplněn dřevěným obložením mezi přiznanými dřevěnými sloupky kryté terasy. Střecha je pokryta cihelně červenými taškami, vše je pak doplněno detaily oplechování a dřevěnými rámy oken.

Kategorie
Přízemní domy

Tento dům se mi líbí, pošlete prosím bližší informace

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti Origis s.r.o. souhlas s registrací vašich údajů v databázi klientů a k rozesílání obchodních sdělení. Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR.