Facebook Pixel ~

Stránčice 2

Konstrukce Dřevostavba Materiál Sloupková konstrukce
Architekt Ing. arch. Eva Poláčková Cena na klíč 4 495 020 Kč
Dispozice 5+kk Užitná plocha 160 m²
Obyvatelé dospělý dospělý dítě dítě Zastavěná plocha 116 m²

Cena je kalkulována na standard domu Origis-D2 a zahrnuje 15% DPH .
Cena základové desky včetně DPH je přibližně 2500,- Kč/m2 zastavěné plochy.

Rodinný dům je situován v severovýchodní části pozemku podlouhlého tvaru v návaznosti na ulici. Pozice domu dovoluje plně využít velkou zahradu navazující na místo stavby v jihozápadním směru. Právě tato zahrada je velkým pozitivem místa a do velké míry předurčuje celý návrh. Dispozice domu je uzpůsobena správné orientaci místností ke světovým stranám a zároveň podřízena maximální orientaci do zahrady. Naopak bariérou vůči příjezdové komunikaci je kryté parkovací stání, které odděluje soukromou část domu od ulice.

Tvar domu není nikterak složitý, vychází z hmotového řešení velkých staveb vesnické architektury, pro venkovské prostředí se tak jedná o tvar více než přirozený. Původní hmota je však doplněna moderními materiály a vtipnou kompozicí fasády ve formě nepravidelného, až „nahodilého“ prořezání okny.

Čistý základní tvar objektu se sedlovou střechou je doplněn na severovýchodní straně přístřeškem pro automobily, který v sobě skrývá venkovní sklad a zároveň umožňuje vstoupit do domu suchou nohou přičleněným závětřím. V dispozici jsou ihned za zádveřím řazeny místnosti hygienického a technického zázemí objektu společně s pracovnou, na něž navazuje obývací pokoj s kuchyní. Vysunutím prostoru pracovny mimo základní obdélník vzniká příjemný, ze dvou stran ohraničený, prostor terasy, která je navíc částečně kryta markýzou.

Druhé nadzemní podlaží je přístupné severně orientovaným přímím schodištěm s navazující chodbou. Všechny obytné místnosti jsou zde orientovány na jižní, zatímco šatna a hygienické zázemí na severní stranu. Materiály použité na fasádu věrně kopírují základní tvary objektu. Bílá omítka je určena pro hlavní dvoupodlažní hmotu domu, zatímco jednopodlažní hmota tvořená krytým stáním se skladem a předsunutou pracovnou je opláštěná dřevěným obkladem. Jak krytina střechy, tak i rámy oken, dveří a oplechování jsou navrženy v antracitové šedi. Paluba terasy bude provedena ve dřevě s přirozeným efektem zestárnutí.

Kategorie

TATO REFERENCE MĚ ZAUJALA

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.