Facebook Pixel ~

Hrušov

Konstrukce Kombinovaná stavba Materiál Pálená cihla, CLT panel, minerální vata
Architekt Ing. arch. Martin Koritšanský Cena na klíč 9 891 750 Kč
Dispozice 6+1 Užitná plocha 184 m²
Obyvatelé dospělý dospělý dítě dítě Zastavěná plocha 78 m²

Cena je kalkulována na standard domu Origis-D2 a zahrnuje 15% DPH .
Cena základové desky včetně DPH je přibližně 2500,- Kč/m2 zastavěné plochy.

Izolovaný rodinný dům, individuálně navržený podle stavebního programu specifikovaného stavebníkem a v souladu s místním stavebním regulativem. Návrh domu reaguje na specifické podmínky staveniště, které se nachází na úzké pobřežní nivě řeky Jizery, na hranici aktivní záplavové zóny. Pozemek je rovinný, směrem západním se skokově výškově zvedá k příjezdové komunikaci, která vede podél západní hranice pozemku.

Rodinný dům je navržen v místě původního dožilého vesnického stavení, které již není možné rekonstruovat a které je určené ke zrušení. Nový rodinný dům je navržen jako jednopodlažní s obytným podkrovím, s částečným podsklepením, které je provozně i konstrukčně navrženo pro případné dočasné zaplavení.

Podélná osa domu vede souběžně s tokem řeky. Hlavní obytné prostory jsou směrovány s výhledem na řeku a navazující dálkové výhledy do krajiny.

1. NP - hlavní vstup do domu navazující na příjezdovou komunikaci vede přes kryté závětří ze severu. Na závětří navazuje přístřešek pohotovostního krytého stání vozidel. V 1.NPje situována společenská část rodinného domu, kuchyňský kout s jídelnou a obývacím pokojem. Na vstupní část domu navazuje kancelář pro příležitostný styk s veřejností a pokoj hostů. Je zde umístěno hygienické jádro, šatna technická místnost TZB. Na hlavní obytný prostor navazuje lodžie. V těžišti dispozice je trojramenné schodiště do podkroví a 1. PP. Podkroví obsahuje privátní ložnicovou část domu sestávající z ložnice dětí, ložnice rodičů se samostatným hygienickým jádrem a šatnou, pracovnu, koupelnou a samostatné WC.

1. PP - provozní a skladové zázemí, letní kuchyně, pod přesahem 1. NP je venkovní krytá rekreační ploch a kryté stání vozidel. Formální řešení domu se snaží navázat na místní vesnickou zástavbu s charakteristickým zastřešením sedlovou střechou, s ambicí na vlastní moderní výraz. Základní hmotou domu je hranol natočený o 45 stupňů. Velikost bytové jednotky: 5+kk+kancelář pro podnikatelskou činnost Obsaditelnost domu 6 osob, zastavěná plocha domu :xx m2,užitná plocha xx m2: obytná plocha:xxm2

Kategorie

TATO REFERENCE MĚ ZAUJALA

Po odeslání formuláře Vás budeme osobně kontaktovat s informacemi o tomto domě. Napište prosím upřednostňovaný způsob komunikace, případně čas kdy Vám můžeme volat.