Facebook Pixel

Montovaná dřevostavba ve Cvrčovicích

Rozhovor s Michaelou Váchovou o přízemní dřevostavbě, kterou realizovala firma Origis

1. Proč jste si vybrali dřevostavbu?

Dřevostavbu jsme zvolili hlavně kvůli rychlosti výstavby. Docela dlouho nám trvalo dospět k finální podobě budoucí stavby, a kdybychom měli další dva roky stavět, stále bychom ještě nebydleli. Základová deska se začala budovat v červnu 2012 a my jsme se stěhovali koncem října téhož roku. Myslím, že to hovoří za vše...

2. Jak jste se rozhodovali mezi typovým a individuálním projektem?

Původně jsme měli v úmyslu vybrat si některý z typových projektů, ale po pár měsících hledání jsme zjistili, že vzhledem k terénu a tvaru našeho pozemku a také orientaci vůči světovým stranám to zkrátka není dost dobře možné. U všech firem si sice můžete typový projekt poupravit, ale v našem případě by těch změn bylo už tolik, že by se z toho stal už spíše projekt individuální.

3. Co rozhodovalo při výběru dodavatele vašeho domu?

Právě z důvodu uvedeného v předchozím bodě jsme se obrátili na firmu Origis, která vytváří domy "šité na míru" konkrétnímu pozemku a představám klienta s ohledem na ekonomickou i energetickou náročnost stavby domu.

4. Jak naplnil dům vaše očekávání?

S bydlením v dřevostavbě jsme moc spokojeni a díky vytápění pomocí čerpadla vzduch-vzduch s rekuperací tepla máme v domě příjemné klima, v zimě teplo, a systém obstál i v nedávných tropických dnech a poskytl chladné zázemí. Navíc v interiéru nepřekážejí radiátory. Také nám vyhovuje, že při přidělávání poličky, skříňky nebo čehokoliv jiného do stěn není potřeba složitě vrtat a používat hmoždinky, ale pouze zavrtat vrut :-)

5. Pokud byste stavěli příště, zvolili byste opět dřevostavbu? Proč?

Určitě dřevostavbu ze všech důvodů uvedených v předchozích bodech.