Facebook Pixel

Osobní přístup a jedinečné domy - to je společnost Origis

foto-01Článek převzat z www.drevostavby.eu

Společnost Origis s.r.o. si velmi zakládá na osobním přístupu. Domy této společnosti jsou jedinečné stejně jako všichni jejich zákazníci. Ke každému klientovi společnost přistupuje individuálně, vyslechne ho a doporučí mu to, co je pro něj v dané situaci nejlepší. Origis se vždy na dům dívá jako na celek.

Ing. Martina Kozelková a Ing. Petr Votoupal ze společnosti Origis odpovídají na naše dotazy

foto-01

Co je podle vás při stavbě domu nejdůležitější? 

Rozhodně začátek, plánování domu. Proto se na prvních setkáních snažíme dozvědět všechno o životním stylu klientů, diskutujeme s nimi a pak teprve začínáme dům navrhovat. Neptáme se, jak velký chtějí obývací pokoj, ale k čemu ho budou používat, jak budou v domě trávit volný čas a jaký je jejich životní styl. Nikdy se nesnažíme za každou cenu prosadit svou nebo naopak udělat něco jenom proto, abychom potěšili klienta, ale předkládáme možná řešení. Nenavrhujeme dům, ale domov.

Jaké služby klientům nabízíte?

Na začátku je to nezávislá konzultace, kterou klienti využívají třeba při výběru pozemku, připomínkování studie či při rozhodování o použití konkrétních technologií či stavebních postupech. Dále klientům zpracujeme individuální architektonickou studii, projektovou dokumentaci a zajistíme stavební povolení.

U stavby domu je samozřejmostí dodání v míře dokončenosti, jakou požaduje klient. Ať už si přeje pouze hrubou stavbu, nebo kompletně dokončený dům na klíč včetně interiérů, zahrady, plotu atd. Stavby realizujeme kompletně i se základovou deskou. Výhodou je ucelená dodávka služeb pro klienta, za kterou neseme zodpovědnost a na kterou poskytujeme záruky. Navíc klient během stavby jedná pouze s jedním dodavatelem. Toto je pro klienty hodně důležité, zvláště pokud mají dům umístěný ve svahu a celé jedno podlaží je zděné . Vždy sledujeme ekonomickou efektivnost vynaložených prostředků. Každý dům optimalizujeme podle PHPP a kontrolujeme neprůvzdušnost obálky blower door testem.

Jakou technologii při stavbě domu používáte?

Naše domy jsou postaveny z panelů, které se vyrábějí v kryté hale na míru konkrétním zákazníkům. Konstrukce domu je difuzně otevřená s minerální vatou či foukanou celulózou. Vždy vycházíme z podmínek pozemku klienta a tam, kde je to vhodné, dokážeme navázat dřevostavbu na zděné základové patro. Ve většině našich domů je řízené větrání s rekuperací tepla případně napojeno na tepelné čerpadlo.

Jaký z vašich projektů považujete za nejzajímavější?

Na to se těžko odpovídá, nedá se vybrat jeden. Záleží na tom, z jakého pohledu bychom to hodnotili. Z hlediska technologií a samotné konstrukce domu vnímáme jako nejzajímavější náš pasivní dům v Praze 9 ve Vinoři.

Stavebníky často zaujme také projekt Nelahozeves, který krásně využívá ne zrovna příznivý severní svah. Ale úplně nejvíc pozitivních ohlasů jsme zaznamenali na dům v Českých Budějovicích. S tímto domem nyní soutěžíme o titul Dřevostavba roku, můžete ho podpořit svým hlasem.

Co vaši klienti nejvíce oceňují?

Že se dokážeme na dům dívat jejich očima. Každý klient má jiné požadavky a představy. Pro někoho jsou důležité použité technologie, další preferuje přírodní materiály, energetickou soběstačnost domu, možnost pronájmu části domu či bezbariérový přístup. Díky tomu je každý náš dům originální.

dum-01 dum-02 dum-03 dum-04